torun.repertuary.pl
Film

Polak potrzebny od zaraz

It's a Free World...
Reżyseria: Ken Loach

Repertuar filmu "Polak potrzebny od zaraz" w Toruniu

Brak repertuaru dla filmu "Polak potrzebny od zaraz" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Polak potrzebny od zaraz
Tytuł oryginalny: It's a Free World...
Czas trwania: 97 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2007
Premiera: 7 marca 2008
Dystrybutor filmu: SPI

Reżyseria: Ken Loach
Obsada: Kierston Wareing, Juliet Ellis, Lesław Żurek

Polska. Robotnik budowlany, pielęgniarka, nauczycielka – wszyscy marzą o lepszym życiu. Jest ktoś, kto spełni ich marzenia. To Angie, właścicielka agencji pośrednictwa pracy. Wystarczy wpłacić 1 500 zł. i można się pakować. Bramy angielskiego raju stoją otworem.

Anglia. Zwerbowani do pracy ludzie przeżywają gorzkie rozczarowanie. Czeka ich wykorzystywanie, ciężka praca, wysokość zarobków znacznie różni się od obiecanych. Nie opuszcza tęsknota za domem.

Oszukani robotnicy będą chcieli pomścić swoją krzywdę. Jednak Angie walczy. Nie po to założyła agencję, by łatwo się poddać.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1643 razy. | Oceń film

Wasze opinie

qqa 14. marca 2008, 14:41

fakt. zajeżdża mi to rasizmem na kilometr. najlepiej pokazywać polaków jako poczciwych roboli co to "marzą o lepszym życiu" bo u nich w kraju to głód i smród. oczywiście nikt nie pokaże polskiego managera albo informatyka, bijącego na łeb swoich angielskich konkurentów, albo angoli nie wpuszczanych do polskich klubów bo za biednie wyglądają. mam się czuć zaszczycony, że pokazano nas jako sierotki, którym łaskawie ktoś dał pracować. kij w oko każdemu kto robił ten film.

rocky 10. marca 2008, 1:34

Ten film potwornie uogólnia.Lewacki reżyser chciał ukazać dramat biednych workerów a tak naprawdę wyrządził pracującym w Anglii Polakom niedzwiedzią przysługę. Ten film zestawia ich w jednym szeregu z nielegalnymi imigrantami z Iranu,Bałkanów i bezdomnymi. Zupełnie tak jakby Polacy nie byli obywatelami UE i ogromna większość z nich nie pracowała tam w legalny sposób,przyzwoicie zarabiając i żyjąc(w całym filmie nie ma tam ani jednego takiego przykładu!)-niestety lewicowy reżyser wolał skupić się na powielaniu stereotypów znanych z angielskich brukowców niż naprawdę zbadać zekranizowaną przez siebie kwestię.Totalna ignorancja.

Dodaj nowy komentarz Polak potrzebny od zaraz

Twoja opinia o filmie: