torun.repertuary.pl
Film

Jak ojciec i syn

Soshite chichi ni naru
Reżyseria: Hirokazu Kore-eda

Repertuar filmu "Jak ojciec i syn" w Toruniu

Brak repertuaru dla filmu "Jak ojciec i syn" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Jak ojciec i syn
Tytuł oryginalny: Soshite chichi ni naru
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Japonia , 2013
Premiera: 13 czerwca 2014
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Hirokazu Kore-eda
Obsada: Masaharu Fukuyama, Machiko Ono, Yoko Maki

"Jak ojciec i syn" to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.
Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak - w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu - wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

Światowa premiera "Jak ojciec i syn" miała miejsce podczas festiwalu w Cannes, gdzie film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Jury, któremu przewodniczył Steven Spielberg przyznało mu swoją nagrodę, otrzymał także wyróżnienie Jury Ekumenicznego. Twórcy "E.T" i "Listy Schindlera" film spodobał się natomiast tak bardzo, że zakupił prawa do amerykańskiego remake'u, który najprawdopodobniej sam wyreżyseruje.

Film zdobył również nagrodę publiczności na festiwalu w San Sebastian, gdzie rywalizował z głośną "Grawitacją" i popularną komedią "Czas na miłość", a także na festiwalach w São Paulo i Vancouver.


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 5 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Jak ojciec i syn

Wasze opinie

kinofan 7. sierpnia 2014, 11:05

Najbardziej mnie frapuje, że nagle historia staje się popularna, a przeciez były już takie filmy, nawet w Polsce, wątek główny był identyczny...

Agnieszka Alicja 2. lipca 2014, 20:15

Film bardzo dobry. Mówi o wartościach, ukazuje emocje oraz różne style życia japońskich rodzin. Bardzo warto zobaczyć. Film świetny i do tego bardzo ładna muzyka / fortepian/. Polecam !

Magda 18. czerwca 2014, 17:09

Film, który warto obejrzeć, daje dużo do myślenia co jest w życiu ważne.
Polecam.

Dodaj nowy komentarz Jak ojciec i syn

Twoja opinia o filmie: