torun.repertuary.pl
Film

Centurion


Reżyseria: Neil Marshall

Repertuar filmu "Centurion" w Toruniu

Brak repertuaru dla filmu "Centurion" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Centurion

Czas trwania: 97 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2010
Premiera: 25 grudnia 2010
Dystrybutor filmu: Monolith Plus

Reżyseria: Neil Marshall
Obsada: Michael Fassbender, Olga Kurylenko, Dominic West

Jest rok 117 naszej ery. Legiony Cesarstwa Rzymskiego mieczem i krwią budują chwałę Imperium. Pod ich panowaniem znajduje się ogromna część Europy. Także Brytania uległa rzymskim wojownikom. Jednak jej północne rubieże pozostają pod władaniem lokalnych plemion, które dają najeźdźcy krwawy odpór.

Niezależność ziem leżących na północ od Muru Hadriana jest solą w oku władz Imperium. Powtarzające się śmiałe ataki na rzymskie forty drażnią dumę rzymskich dowódców i wyczerpują ich cierpliwość. IX Legion pod wodzą nieustraszonego generała Virilusa otrzymuje rozkaz przekroczenia Muru i rozniesienia na ostrzach mieczy wszystkich, którzy nie godzą się z nową władzą.

Jednak nikt nie wie, co czeka po drugiej stronie. Wkrótce rzeczywistość okaże się okrutniejsza niż najczarniejsze proroctwa.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1119 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Kovi 9. stycznia 2011, 13:21

Film nie do kina, również nie do oglądania :):):) Dla wytrawnych kinomanów, po prostu żal tracić czas na takie kino. Fabuła płytka, choć na usta nasuwa się raczej określenie dno; o reszcie szkoda gadać. 7,5 to jakieś nieporozumienie, z całą pewnością poniżej 5. Tego w ogóle nie trzeba oglądać, osobiście ciężko mi było wytrwać do końca, taki banał, ale nie zwykłem się poddawać i rzadko wychodzę z kina, najwyżej później wewnętrznie boleję. Skąd się bierze pieniądze na realizację takich chłamów?!

Marcin 28. grudnia 2010, 13:29

Jak napisał poprzednik fabuła prosta jak drut, ba! można by jej użyć jako wzornika do prostowania drutów. Totalna porażka, kino klasy B.

Ukas 25. grudnia 2010, 20:55

Na pewno film nie do kina. Fabuła prosta jak drut, momentami nudy. Trailer bardzo zachęca ale sam film pozostawia wiele do życzenia. Ciekawszym spędzeniem czasu było zdrapywanie komarów, które po nocnym polowaniu w jedną z lipcowych nocy zostawiły znamiona na mojej ścianie.

simba 18. grudnia 2010, 11:14

film nie najgorszy, pomysł ciekawy, trochę niedopracowany, ale nie nudziłem się. Historia nie banalna nawet. Ocena 7,5 jak dla mnie w pełni go podsumowuje

Dodaj nowy komentarz Centurion

Twoja opinia o filmie: