|

Top 10

  1. Sound of Freedom...
  2. Raport Pileckiego
  3. Talk to Me
  4. Mavka. Lisova pisnya...
  5. Saw X
  6. O psie, który jeździł ...
  7. Oppenheimer
  8. Barbie
  9. Zielona granica

The Railway Man


Directed by: Jonathan Teplizky

Cinema program "The Railway Man" in Toruń

No showtimes for movie "The Railway Man" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Droga do zapomnienia
Original title: The Railway Man
Runtime: 116 min.
Production: Australia / Wielka Brytania , 2013
Category: biography / drama
Release Date: 4 April 2014
Distribution: Forum Film

Directed by: Jonathan Teplizky
Cast: Colin Firth, Nicole Kidman, Stellan Skarsgard

Zdobywcy Oscarów Colin Firth i Nicole Kidman w ekranizacji bestsellerowej powieści Erica Lomaxa, brytyjskiego oficera, pojmanego przez Japończyków podczas II wojny światowej.
Osadzony w obozie jenieckim Lomax (Firth) jest zmuszany do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci (Kolei Birmańskiej). Ceną za jej powstanie jest życie dziesiątek tysięcy jeńców i ludności cywilnej. Jako specjalista od łączności, Lomax konstruuje radio, które ma być źródłem informacji o wydarzeniach na froncie. Odnalezione przez strażników, staje się przyczyną brutalnych przesłuchań, podczas których oficer ociera się o śmierć. Lata później, zmagający się z wojenną traumą Lomax wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy. Ma nadzieję, że konfrontacja z dawnym wrogiem pozwoli mu rozliczyć się z przeszłością i zamknąć raz na zawsze ten wstrząsający rozdział swego życia.

---

Film oparty na autobiograficznej książce Erica Lomaxa, brytyjskiego oficera, który został pojmany przez Japończyków podczas II wojny światowej. Osadzony w obozie jenieckim Lomax (Firth), jest zmuszany do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci (Kolei Birmańskiej). Ceną za jej powstanie jest życie dziesiątek tysięcy jeńców i ludności cywilnej. Jako specjalista od łączności, Lomax konstruuje radio, które ma być jego jedynym źródłem informacji o wydarzeniach na froncie. Gdy zostaje odnalezione przez strażników, oficer podczas brutalnych przesłuchań ociera się o śmierć. Lata później, doświadczony wojenną traumą wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy. Ma nadzieję, że konfrontacja z dawnym wrogiem pozwoli mu rozliczyć się z przeszłością i zamknąć raz na zawsze ten wstrząsający rozdział życia.Average rate: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
22 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Railway Man

Your comments

Pan_Talon 14. April 2014, 8:04

Pomarańcz bydlaku jak masz zamiar napisać spoiler to przynajmniej ostrzegaj. Co za idiota żeby w recenzji i to dwuzdaniowej zdradzać zakończenie filmu.

Pomarańczarz 12. April 2014, 13:39

Nudny. Gwiazdy mało mają do grania ponieważ akcja przenosi nas do czasów II wojny światowej ,gdzie grane przez nich postacie nie występują. Przesłanie filmu : pojednanie z oprawcą też bez sensu skoro oprawca okazuje się tłumaczem.

ann 9. April 2014, 9:02

film, który zostaje w pamięci na długo, wzrusza, porusza, uczy. Świetna muzyka, zdjęcia, gra aktorska. Polecam tym, którzy szukają prawdy.

kinoman 6. April 2014, 20:31

rewelacyjny film dla tych którzy lubią dobre kino i dające do rozmyślania, warto zobaczyć 10/10

yuuppi 4. April 2014, 17:27

Dobry/bardzo dobry film. Ambitne kino, raczej nie dla zjadaczy popkornu. Dobra obsada, ładne zdjęcia, jeden z tych filmów, gdzie po wyjściu z kina nie ma pustki.

Add new comment The Railway Man

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

29 September
22 September
15 September
13 September

Coming soon

6 October
12 October
13 October
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2023 Repertuary.pl