torun.repertuary.pl
Film

Biała odwaga


Directed by: Marcin Koszałka

Cinema program "Biała odwaga" in Toruń

No showtimes for movie "Biała odwaga" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Biała odwaga
Original title: Biała odwaga
Runtime: 105 min.
Production: Polska , 2024
Category: drama / war
Release Date: 8 March 2024
Distribution: Monolith

Directed by: Marcin Koszałka
Cast: Filip Pławiak, Julian Świeżewski, Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał, Juliusz Chrząstowski, Andrzej Konopka, Wiktoria Gorodecka, Adam Woronowicz

Miłość, zdrada i poświęcenie w historii dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji.

Czy miłość okaże się silniejsza niż więzy krwi?

W niezwykłych kreacjach aktorskich zobaczymy m. in. Filipa Pławiaka, Sandrę Drzymalską, Jakuba Gierszała, Juliana Świeżewskiego, a także Adama Woronowicza i Wiktorię Gorodecką.

Reżyserem i autorem zdjęć jest dwukrotnie nominowany do Paszportów Polityki i nagradzany podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Marcin Koszałka.

Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.


Average rate: 1.0
rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0
174 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Biała odwaga on IMDb

Movie trailer: Biała odwaga

Your comments

Poznanianka 15. March 2024, 18:12

Doskonały film...! Bez lukru cukru.....!

Antoni 12. March 2024, 22:55

Niezły, sprawnie nakręcony film, ale historia w nim przedstawiona jest równie "prawdziwa", jak opowieść A. Holland "Zabić księdza"

Antoni 12. March 2024, 22:50

Dobrze nakręcony, ale tak samo "prawdziwy" jak dzieło Holland "Zabić księdza".

ZMK 11. March 2024, 14:12

Bardzo dobry

Janciowodnik 10. March 2024, 11:32

Ciekawy...,,o trudnych sprawach,, też trzeba mówić....

Add new comment Biała odwaga

Your opinion about the movie: