torun.repertuary.pl
Film

Repertuar filmu "W." w Toruniu

Brak repertuaru dla filmu "W." na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu W.

Czas trwania: 130 min.
Produkcja: USA , 2008
Premiera: 13 marca 2009
Dystrybutor filmu: Epelpol

Reżyseria: Oliver Stone
Obsada: Josh Brolin, Elizabeth Banks, Ellen Burstyn, James Cromwell, Richard Dreyfuss, Scott Glenn, Stacy Keach, Bruce McGill, Toby Jones, Thandie Newton, Jeffrey Wright

Oliver Stone opowiada historię George’a W. Busha

Kontrowersyjny reżyser kontra kontrowersyjny prezydent. Trzykrotny zdobywca Oscara Oliver Stone w filmie „W.” opowiada o jednym z najbardziej kontrowersyjnych prezydentów USA – George’u W. Bushu. Opowiada solidnie i bezstronnie, chociaż wielu obawiało się tej opowieści.

Kim jest George W. Bush, człowiek który przez osiem lat rządził najpotężniejszym państwem świata? Absolwent prestiżowego uniwersytetu Yale, przez chwile nafciarz z Teksasu, były alkoholik i w końcu nawrócony ewangelik. Stone zadał sobie pytanie: „w jaki sposób ta ‘czarna owca’ powszechnie cenionego rodu Bushów stała się przywódcą Wolnego Świata?”.
Dlaczego Stone zdecydował się na zrealizowanie tego filmu? „Bush wywarł niesamowity wpływ na świat. Myślę, że ostatecznie pokazujemy Busha w sposób, w jaki go nikt nigdy nie widział” – mówi reżyser.
To opowieść o człowieku, który żyjąc przez wiele lat w cieniu ojca, długo walczył ze swoimi osobistymi demonami, a mając 40 lat odnalazł drogę do Boga i dokonał niezwykłego zwrotu w swoim życiu ostatecznie trafiając do Białego Domu. Opowieść, która wyszła spod ręki jednego z największych mistrzów kina.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1379 razy. | Oceń film

Wasze opinie

jeremiasz 20. marca 2009, 21:54

obiektywnie (bo nc mnie z USA nie łączy - nawet tam nie byłem) - FILM O NAJGŁUPSZYM PREZYDENCIE WSZECH CZASÓW

marli99 20. marca 2009, 11:37

beznadzieja, wiemy ze rezyser nie lubi Busha ale film osiaga poziom zenady gdy wszystko staje sie pretekstem do wysmiewania. Dla politycznych fanatykow
1/5

lucapacioli 18. marca 2009, 15:21

Troche tendencyjny... Ale tez i obiekt specyficzny:-) Polecam...

Dodaj nowy komentarz W.

Twoja opinia o filmie: