torun.repertuary.pl
Film

Niepamięć

Oblivion
Reżyseria: Joseph Kosinski

Repertuar filmu "Niepamięć" w Toruniu

Brak repertuaru dla filmu "Niepamięć" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Niepamięć
Tytuł oryginalny: Oblivion
Czas trwania: 124 min.
Produkcja: USA , 2013
Gatunek: akcja / przygodowy / dreszczowiec
Premiera: 19 kwietnia 2013
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Joseph Kosinski
Obsada: Tom Cruise, Morgan Freeman, Olga Kurylenko

„Można tęsknić za miejscem, w którym się nigdy nie było?
Opłakiwać czas, którego się nie znało?”
— komandor Jack Harper

W filmie Niepamięć oryginalnej produkcji reżysera przeboju TRON: Dziedzictwo (TRON: Legacy) i producentów Genezy planety małp (Rise of the Planet of the Apes) w rolę komandora Jacka Harpera wcielił się TOM CRUISE. Na zniszczonej Ziemi przyszłości, konfrontacja z przeszłością sprawi, że jeden człowiek będzie musiał odbyć podróż ku odkupieniu walcząc o ocalenie gatunku ludzkiego.

Jest rok 2077: Jack Harper (Cruise) stacjonuje na ewakuowanej Ziemi serwisując niesprawne drony. Jego misja będąca częścią operacji mającej na celu zabezpieczenie niezbędnych surowców po dekadach wojen z obcymi dobiega końca. Za dwa tygodnie dołączy do grupy ocalałych przebywających w kolonii na księżycu z dala od zniszczonego wojną świata, który kiedyś nazywał domem.

Życie patrolującego niebo z wysokości tysięcy metrów Jacka ulega drastycznej zmianie, kiedy ratuje z rozbitego statku kosmicznego piękną nieznajomą. Pojawienie się kobiety powoduje łańcuch wydarzeń, które zmuszają Jacka do podania w wątpliwość wszystkiego, co do tej pory wiedział. Odkrywając szokującą prawdę, która łączy go z Ziemią z przeszłości, Jack zostaje zmuszony do licznych aktów odwagi. Los ludzkości spoczywa teraz w rękach człowieka, który wierzył, że nasz świat wkrótce zostanie stracony na zawsze.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 650 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Niepamięć

Wasze opinie

pepto 13. maja 2013, 6:53

SF , absolutnie nie masz racji, bo po pierwsze angielskie słowo "oblivion" oznacza równie dobrze "zapomnienie", jak i "niepamięć", więc nazywanie kogoś kretynem to gruba przesada. Po drugie polskie słowo "niepamięć", lepiej oddaje tytuł, zarówno pod względem literackim (od np. popaść w niepamięć), jaki i naukowym (termin w psychopatologii). A zupełnie na marginiesie, obawiam się, że film pt. "Zapomnienie" zostałby zbyt szybko..... zapomniany.

norbert 30. kwietnia 2013, 20:39

ładne plenery, wątek miłosny doprowadzający do łez i więcej zwrotów akcji niż zdradzał to trailer- mimo to część wyeksponowanych wątków nie została wystarczająco wyeksplorowana, stąd pewnie wspomniane niżej dłużyzny (scenariusz w takiej formie starczyłby na 20 min)

SF 29. kwietnia 2013, 19:26

@Musze?
Rozumiem, że należysz do ludzi, którzy wierzą że WAR HORSE = CZAS WOJNY a DIRTY DANCING = WIRUJĄCY SEX, gratuluje i polecam słownik nawet ten o którym piszesz internetowy.
OBLIVION=ZAPOMNIENIE brzmi lepiej niż niepamięć ale oczywiście dla takiej osoby ja Ty to zapewne to samo. Przypuszczam że angielskiego uczyłeś się na zmywaku w arabskiej knajpie w Londynie.

Musze? 27. kwietnia 2013, 16:45

@ SF
Można Ciebie nazwać kretynem wnioskując po tym komentarzu. Powiedz mi proszę w takim razie co według Ciebie oznacza słowo "Oblivion" ?
Google tłumacz nie boli.

IS. 26. kwietnia 2013, 19:47

Technologiczny sf, ciekawostka to walka z dronami, rzeczywiscie koncowka podobna do Dnia Niepodleglosci i gora nasi, obcy pokonani, mozna spokojnie zobaczyc, dobre efekty specjalne, ogolnie 7/10.

peter 25. kwietnia 2013, 9:18

fajne widoczki, zwlaszcza scenka z dolinki z podkladem "ramble on".

SF 22. kwietnia 2013, 19:52

Powiedzcie mi proszęcokretyn jest odpowiedzialny za tłumaczenia tytułów z angielskiego na polski???

tomruss 21. kwietnia 2013, 20:15

Ciekawy mix sprawdzonych motywów z Sci-Fi, niestety dłużyzny nie do przejścia...

Pyszczak 20. kwietnia 2013, 6:46

Planeta Małp + Moon + Dzień Niepodległości = Niepamięć.

Dodaj nowy komentarz Niepamięć

Twoja opinia o filmie: